Mimari Proje Nedir? Nasıl Çizilir?

Silivri mimarlık ofisi, mimarlık dünyasının daha anlaşılabilir olması ve kişilerin neler yaptırabileceğini, hangi alanlarda hizmet alabileceğini göstermek amacıyla kapsamlı bilgi akışı sağlıyor. Bu kapsamda tam anlamıyla bilinmeyen bir konu ortaya çıkıyor: Mimari proje nedir? Mimari proje nasıl çizilir? Mimari proje; kişilerin yaptırmak istediği evin kâğıt ya da dijital ortamda her yönüyle detaylı şekilde çizilen taslağına denir. Mimari proje çizimi aynı zamanda inşaat izni ve yapı ruhsatı alabilmek için elzem olan bir zorunluluktur. Ev, villa, çiftlik, yazlık… Nasıl bir ev isterseniz isteyin mimari proje çizimi olmak zorundadır. Ev yaptırmak özellikle de villa gibi lüks bir ev yaptırmak kapsamlı bir süreçtir. Sürecin sorunsuz ilerlemesi ve en önemlisi ev sahibinin istediği, hayalini kurduğu eve ulaşması için projenin çok iyi çizilmesi gerekiyor. Silivri villa proje çizimi konusunda kusursuz hizmetleriyle tanınan Mimar Özge Pınar Göktaş, hayal kırıklarını önlemenin yolunun iyi bir proje çiziminden geçtiğini belirtiyor. 

Mimari Proje Nasıl Çizilir?

Profesyonel mimarlar ve iç mimarlar, proje çizimlerini teknoloji desteğiyle çiziyor. Eskiden elle kâğıt üstüne yapılan çizimler, modern çağda geride kaldı. Mimar ve iç mimarlar proje çizimlerini birlikte yürütüyor, bilgisayar programlarıyla çok detaylı çizimler geliştiriyorlar. Mimari proje çiziminde mimarlar tek başına hareket etmez. Daima mühendislerle görüş halinde ilerlenir, inşaat temellerine uygun çizim olmasına dikkat edilir. Silivri villa inşaat alanında deneyimli mimar olan Özge Pınar Göktaş, mimari projenin güvenli, fonksiyonel, uygun olabilmesinde inşaat mühendislerinin rolü olduğunu vurguluyor. Mimari proje inşaatın yapılacağı arsaya göre de şekillendirilir. Arsanın yapısı, arsanın konumu, bölgedeki şebeke – kanalizasyon – elektrik yapısı, iklim özellikleri, estetik detaylar, manzara ve benzeri birçok coğrafi özellik mimari proje çizimini yönlendiren etkenlerdir. Proje taslağı geliştirilirken mülk sahiplerinin de mimarla birlikte arsa analizinde hazır bulunması daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor. 

Silivri Mimarlık Hizmetleri

Silivri en iyi mimar ve proje çizim ekibiyle birlikte çok yönlü projeler geliştiriyor. Proje çizimi inşaatın, yapıların nasıl olacağını belirleyen ve aslında kâğıt üstünde projeyi tamamlayan aşama olduğu için çok önemlidir. Arsanız varsa ve hayalinizdeki villayı inşa ettirmek istiyorsanız en iyi mimarlarla çalışmalı, proje çizimine büyük önem vermelisiniz. Bu konuda profesyonel ve tecrübeli bir desteğe ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Comments are closed here.

İletişime geçin.