Eskiyen Villalar Dekorasyonla Yenileniyor

Konforlu ve lüks ev tanımının karşılığı olan villalar, modern yaşam alanlarında göz alıcı bir şıklığa sahip. Elbette bu göz alıcı şıklık ve konfor titiz bir iç mimarlık çalışmalarından geliyor. Villa mimarı yapının dayanıklı, işlevsel, konforlu, ferah yaşam alanına dönüşmesinde temelden rol oynuyor, tasarımıyla hayallerdeki villaların inşa edilmesini sağlıyor. İç mimar ise villanın dekoratif yönünü şekillendiriyor, son ve en önemli dokunuşu gerçekleştiriyor. Villa iç mimarı, villa sahiplerinin modern ve konforlu yaşam arzusunu yerine getirmek için gelişmiş tasarıma imza atıyor. Villalar zihinlerdeki lüks kavramını karşılamak için sadece iyi bir mimari yetmiyor. Yaşam alanını işlevsel kılan, rahatlığını, huzurunu ortaya çıkaran çoğu zaman iç mekân tasarımıdır. 

Şimdilerde villalarda yeni trend yenilik! Önceleri villa veya farklı bir konut alınırken iç kısmında çok maliyet olmasın istenirdi ancak trend değişti. Artık villanın ana mimarisi beğeniliyor, iç tasarımı için villa dekorasyon mimar ekiplerinden profesyonel destek alınıyor. Çok beğendiğiniz bir villanın dekorasyonu hatta iç yapısı hiçbir şekilde hoşunuza gitmediyse nitelikli bir iç mimar ile villanın içini baştan sona yenileyebilir daha işlevsel ve modern görünüme kavuşturabilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için tecrübeli bir dekorasyon ekibi, profesyonel iç mimarlık şirketi yeterli. İç mimarlar ihtiyaç duyduğunuz yeniliği ve isteklerinizi aynı tasarımda buluşturuyor, modern villa dekorasyonları tasarlıyor. Peki, villa dekorasyonu yaptırılacağı zaman nelere dikkat etmekte fayda var? Gelin inceleyelim… 

Villa Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Lüks villa mimarisi için her zaman tecrübeli, villa tasarımında uzman bir ekipten yardım almak şart. Ev, villa, yazlık her türlü konut dekorasyonunda iç mimarinin nasıl olacağını mutlaka karşılıklı görüşmeli, beklentilerinizi anlatmalısınız. Bu görüşmeler neticesinde iç mimarını sizin için kusursuz tasarımı ortaya çıkaracaktır. O halde bu konuda nelere dikkat edilmeli sıralayalım.

  • Lüks villa mimarı, iç tasarımı manzaraya göre şekillendirir. Örneğin, manzaranın olduğu tarafta aydınlık, geniş, ferah bir alan yaratır. Bunun için mümkünse camlar – kapılar genişletilir. Mimarınızdan sizin için yüksek, ferah pencereler tasarlamasını isteyebilirsiniz. 
  • Lüks villalarda aydınlık ve modern görüntünün temelinde duvar, zemin ve tavan tasarımlarının rolü vardır. Bu alanlarda yapılan yenilikler hemen genele hitap eder, iç mekâna canlılık kazandırır. 
  • Lüks villa iç mimarı için renkler temayı belirler. Dekorasyon tarzına göre renk paleti belirlenir. Krem, bej, fil dişi, gri, mavi tonları villanın modern görünmesini sağlar, ferah hissettirir. Mimarınızla birlikte renk paletini oluşturabilir, dekorasyonda hoşunuza giden detayları hatırlatabilirsiniz. 
  • Villa iç dekorasyon konusunda renkler kadar eşyaların seçimi, yerleşimi de önemlidir. Örneğin, mobilyaların malzemesi ve döşeme kumaşı dekorasyon kapsamında özenle seçilmelidir. Yaşadığınız villadan sıkıldıysanız muhtemelen dekorasyondan, eşyalardan sıkılmışsınızdır. İç mimarınızla birlikte villanızın konseptini değiştirebilir, yepyeni bir yaşam alanına adım atabilirsiniz.
  • Villa dekorasyonunda mobilyalarda minimal, modern, zamansız tasarımların seçilmesi gereklidir. Bu sayede kısa süreli trendler yerine kalıcı, geçmeyen bir dekorasyon stiline ulaşabilirsiniz. 
  • Dekorasyonda kalabalık görüntü yapılan en büyük hatadır. Profesyonel iç mimarlar önce bu yığıntıyı ortadan kaldırır, modern dekorasyon için “az, çoktur” felsefesini uygular. Sonuç ise çoğunlukla başarılı ve memnun edici olur. 

Villa dekorasyon öncesi sonrası örneklerini incelediğinizde çok hoşunuza giden tasarımların profesyonellikten geçtiğinden emin olun. Villa dekorasyonunda profesyonel iç mimarla çalışmak ekonomik, şık, başarılı sonuçlar veriyor. Villa iç dekorasyon mimar ekipleri gelişmiş bir çalışmayla önce dijital tasarımı hazırlıyor, sonra ise uygulamaya geçiyor. Tasarımın ve teknolojinin gücüyle eski villalar yenilikçi villalara dönüşüyor. 

Comments are closed here.

İletişime geçin.